Abychom vám zpříjemnili používání našich služeb používáme soubory cookie.
Cz_flag Uk_flag

Cíle výuky, testování a zpětná vazba

Pokud chcete mít jistotu, že čas a peníze vynaložené na výuku nepřijdou vniveč, je vhodné si na začátku nastavit krátkodobý a dlouhodobý cíl. Díky němu budete mít jednak kontinuální motivaci ke studiu a jednak možnost zhodnotit, zda jste udělali dostatečný pokrok.

 

Typické krátkodobé cíle jsou například:

  • Do měsíce ztratím ostych mluvit před lektorem jen v cílovém jazyce.
  • K Vánocům/Velikonocům/narozeninám pošlu svým zahraničním známým přání v angličtině.
  • Perfektně se připravím na zvládnutí přijímacího pohovoru v angličtině.
  • V příštím zkouškovém období zvládnu zkoušku z němčiny nejhůř na dvojku.

 

Krátkodobý cíl slouží především pro vás. Díky těmto „menším krůčkům“ snáze pocítíte pokrok, který v jazyce děláte, a budete vědět, že pokračovat ve studiu má smysl.

 

Kromě toho ale potřebujete ještě cíl dlouhodobý. Podle něj se bude orientovat i lektor při rozhodování, kam vaši výuku směřovat a které metody a materiály používat. Při stanovování dlouhodobého cíle se zamyslete hlavně nad tím, proč vlastně jazyk studujete:

  • Potřebujete získat mezinárodně platný certifikát (FCE, CAE, TOEFL apod.)?
  • Chcete jednou žít v zemi, kde se daným jazykem mluví?
  • Budete ho potřebovat plynně používat v pracovním prostředí?
  • Nebo si jen nechcete připadat bezmocní na rekreacích a poznávacích zájezdech?
  • Nebo vám možná nejde o samotný jazyk, ale nechcete svůj mozek nechat zahálet?

 

Pokud je vaším cílem skutečný posun v jazykové úrovni, jsme připraveni váš pokrok monitorovat a měřit. Jednou nebo dvakrát za semestr (v závislosti na frekvenci výuky) lektor prověří vaše jazykové znalosti testem a sepíše o dosavadním průběhu výuky podrobný report. Na jeho základě může naše metodické oddělení posoudit, zda se ve výuce ubíráte správným směrem, případně s vámi znovu nastavit další postup.   

 

Zpětná vazba je také důležitou součástí vzájemné spolupráce. Abychom si byli jisti, že jste s našimi službami absolutně spokojeni, budeme vás minimálně jednou za semestr aktivně kontaktovat a dotazovat se, jak hodnotíte jednotlivé aspekty výuky. Pokud nám budete chtít kdykoli něco sdělit, nemusíte samozřejmě čekat, až se vám ozveme – jsme tu pro vás nonstop, ať už v osobě vašeho konkrétního course managera nebo prostřednictvím online platformy Say It!