Cz_flag Uk_flag

Jak se stát lektorem CS?

Vzhledem k hodnotám, které Caledonian School uznává, klademe velký důraz na výběr lektorů. Šanci u nás mají zejména otevření, komunikativní a přátelští lektoři s maximálně profesionálním přístupem, kteří se  chtějí dále  rozvíjet a vzdělávat. Abychom lektora dobře poznali a mohli nastavit podmínky spolupráce, provádíme výběr ve třech fázích. V nich se hodnotí dosavadní zkušenosti s výukou, dosažené vzdělání, metodické znalosti a praktické dovednosti. Součástí každého pohovoru je ukázková hodina v rozsahu 20-30 minut, ve které má lektor možnost předvést své dovednosti a která má na konečný výsledek pohovoru podstatný vliv. Při výběrovém řízení v Caledonian School rovněž dáváme objektivní zpětnou vazbu každému kandidátovi.

 

Fáze výběrového řízení

  • HR preselekce (hodnocení CV a motivačních dopisů)
  • Pohovor (hodnocení metodických znalostí uchazeče)
  • Ukázková hodina (hodnocení praktických dovedností uchazeče)

 

Caledonian School je členem asociace jazykových škol operujících v České republice (AJŠA) a má certifikaci ISO 9001. Z toho důvodu vyžadujeme při náborech u českých lektorů pedagogické nebo lingvistické vzdělání nebo univerzitní vzdělání a jazykové znalosti alespoň na úrovni C1 podle SERR, které uchazeč musí doložit adekvátním certifikátem. U rodilých mluvčích je pak podmínkou pozvání k pohovoru minimálně pedagogický certifikát TEFL, kde je zřetelně doložitelná výuková praxe. On-line TEFL certifikáty uznáváme pouze ve výjimečných případech, pokud kandidát doloží dostatečnou výukovou praxi.

 

Šanci ale u nás mají i experti v jiných oborech (IT, právo, HR apod.), kteří se chtějí věnovat výuce cizího jazyka, stejně jako talentovaní studenti pedagogických či jiných fakult, kteří o lektorství uvažují jako o budoucím povolání. Znalost daného jazyka je nezbytností.  Právě Caledonian School vám umožní pod dohledem zkušených mentorů, metodiků a senior lektorů v rámci Programu lektorského rozvoje potřebné lektorské zkušenosti získat v praxi a pomůže vám se adaptovat v oblasti výuky dospělých.

 

Aktuálně nabízené pozice naleznete zde.

 

 

Co dělat, když jsem rodilý mluvčí a nemám dostatečnou kvalifikaci pro práci v Caledonian School?

Pokud jste cizinec, který uvažuje o lektorském povolání v Caledonian School a nemáte prozatím dostatečnou kvalifikaci, není nic jednoduššího, než začít svoji lektorskou kariéru v Caledonian School.

Caledonian School má vlastní výukový intenzivní TEFL program pod názvem TEFL in Prague (www.teflinprague.com).

 

Program trvá 4 týdny a zahrnuje v sobě jak intenzivní školení v metodice výuky, tak samotnou výukovou praxi s reálnými studenty. Všichni absolventi TEFL in Prague, kteří mají hodnocení Pass 1 a Pass 2 jsou přednostně zváni na pohovor s metodikem Caledonian School a mají velkou šanci stát se součástí lektorského týmu.

 

Budoucí lektoři, kteří dosáhnou hodnocení TEFL kurzu Pass 1, mají pak garanci práce v Caledonian School a pohovor s metodikem je spíše formální záležitostí.

 

Více informací na www.teflinprague.com