Cz_flag Uk_flag

Úskalí lektorského povolání

Každá práce má své výhody a nevýhody. Nezastíráme, že i práce lektora s sebou přináší různá úskalí, na která je dobré být dopředu připravený. Snažíme se každopádně, aby vaše práce pro nás byla co nejpříjemnější a nejefektivnější.

 

Cestování

Protože Caledonian School patří mezi největší jazykové školy poskytující firemní jazykovou výuku, pracují naši lektoři po celé Praze a v různých lokalitách. Většina výuky se odehrává přímo v kancelářích našich klientů. Snažíme se vždy lektorům sestavit rozvrh tak, aby v dané lokalitě učili co nejvíce kurzů v bloku (zjišťujeme například, kde bydlíte a vaši preferenci lokalit). Nicméně Praha, ačkoliv velkoměsto, je i na evropské poměry poměrně malá a veřejná doprava funguje velmi dobře, takže pokud lektor dokáže logisticky myslet a plánovat, může se doba strávená cestováním velmi snížit či zefektivnit.

 

Rušení hodin

Mnoho z našich studentů pracuje na pozicích středního a vyššího managementu firem, a proto někdy hodiny musí rušit a odvolávat z důvodu pracovního vytížení. I zde se našim lektorům snažíme pomoci. V každé smlouvě máme zakotvený přesný čas, do kterého je možné kurz ze strany firmy bez náhrady zrušit. Kombinujeme rozvrh lektorů veřejnostními a firemními kurzy, protože veřejnostní kurzy probíhají celoročně s pevným rozvrhem. Naplňujeme lektorům rozvrhy tak, aby měli stálý příjem, i pokud jsou některé hodiny v měsíci zrušeny (např. pomocí suplování). Sami lektoři se pak mohou aktivně se svými studenty domluvit na náhradním termínu hodiny. 

 

Práce v létě

Někteří firemní klienti na léto (červenec, srpen) přerušují svou výuku. Většině lektorů, kteří mají zájem pracovat i v létě, doplňujeme a měníme rozvrh tak, aby měli rozsah výuky, který požadují. Díky tomu, že máme mnoho klientů, nebývá se sestavením rozvrhu větší komplikace, je však nutné počítat s tím, že počet odučených hodin může být nižší, než je během standardního akademického roku. Zároveň v naší škole probíhají letní intenzivní jazykové kurzy, které poskytují pracovní příležitosti všem lektorům, kteří jsou tyto kurzy schopni učit. 

 

 

Aktuálně nabízené pozice naleznete zde.