Abychom vám zpříjemnili používání našich služeb používáme soubory cookie.
Cz_flag Uk_flag

Proč EDUA Group?

Připojte se k nám a staňte se lektorem největší soukromé vzdělávací společnosti v České republice. Po úspěšném pohovoru se stanete lektorem dvou jazykových škol - nejen Caledonian School, ale i Tutoru. Navíc se budete mít možnost účastnit profesních kurzů organizovaných společností top vision.

 

Zde vám nabízíme přehled důvodů, proč se zúčastnit pohovoru v EDUA Group:

 

Reputace

EDUA Group patří mezi největší soukromé vzdělávací společnosti v České republice. Ačkoli vznikla teprve v roce 2010, její jednotlivé značky mají mnohem delší tradici - Caledonian School byla založena v roce 1992 a Tutor v roce 2001. EDUA Group se postupem času stala lídrem na trhu se vzděláváním. Naše jazyková škola je členem Asociace jazykových škol (AJŠ), která sdružuje nejlepší poskytovatele jazykového vzdělávání v České republice.

 

Náš mezinárodní tým nyní tvoří přibližně 800 lektorů z různých koutů světa i z České republiky. Máme 83 interních zaměstnanců. I při této velikosti se vždy snažíme o individuální přístup. Naše motto je: „každý lektor je pro nás klíčový.“ Proto vytváříme takové pracovní zázemí, které jeho rozvoj podporuje.

 

Různorodost lekcí

V EDUA Group se stanete lektorem dvou jazykových škol. I proto budete mít vždy na výběr z množství různých lekcí. Učit budete zejména ve dvou základních typech kurzů, a to v závislosti na tom, která jazyková škola kurz organizuje.

Lektorská svoboda

V EDUA Group budete mít možnost plného rozvrhu (minimálně 84 hodin měsíčně, 1 hodina trvá 45 min) nebo částečného rozvrhu. Lektoři s částečným rozvrhem obvykle učí okolo 15 hodin týdně (počet je ale čistě na Vašem rozhodnutí), lektoři s plným rozvrhem učí zhruba 22 až 30 hodin týdně. Vždy je lepší začít s menším počtem hodin (to Vám umožní se lépe připravit na Vaše hodiny a zvyknout si na pracovní náplň) a postupně přibírat další lekce. 

 

Váš výdělek se bude odvíjet od počtu a zaměření hodin, které odučíte. Nikdy Vás nebudeme nutit brát lekce, které nebudete chtít učit. V průběhu úvodního týdne spolupráce Vám zašleme návrh prvního rozvrhu a na Vás bude, jestli rozvrh přijmete celý nebo jen jeho část. Proto budete vždy pánem svého rozvrhu a budete si moct jednoduše spočítat, kolik si na konci měsíce vyděláte.

 

Metodická podpora

Kvalitní lektorský tým je stěžejním pilířem naší práce a předpokladem vysokého standardu výuky. Proto se snažíme, aby se u nás lektoři cítili dobře, měli naši podporu, dostatek práce, adekvátní zázemí i motivaci k dalšímu rozvoji. Vše realizujeme v rámci Caledonian School Academy.

O lektory v EDUA Group se stará akademický tým, členy kterého jsou Academic Manager, dva Directors of Studies, Academic Team Leader, Academic Consultant a HR Specialist. Noví učitele jsou observováni v průběhu prvních čtyř měsíců spolupráce a je jim vždy poskytnuta zpětná vazba. Náš tým metodiků poskytuje metodickou podporu, mentoring a radí jak v metodických, tak organizačních otázkách. Lektoři se také mohou účastnit náhledových „peer observací“ v hodinách zkušenějších kolegů.

Členové našeho metodického oddělení Vám budou vždy k dispozici. V případě jakýchkoli dotazů ohledem výuky, metodiky nebo studentů Vám vždy rádi pomůžou.

 

Lektorský rozvoj

Vedle pravidelných observací a mentoringu pořádáme pro lektory metodické workshopy. Vedle standardních workshopů pořádáme i specializované programy jako Teaching Business English nebo Teaching Cambridge Exams, na konci kterých získávají lektoři certifikáty. Lektoři také obdrží certifikát o svém soustavném rozvoji, pokud se účastní během akademického roku alespoň 6 workshopů.

 

Seznam některých workshopů pořádaných v minulosti:

  • Effective error correction
  • Preparing students for FCE and CAE
  • Teaching business with fun
  • Warmers, fillers, wrap-ups
  • How to use a textbook effectively
  • How to teach conversation classes
  • How to deal with a mixed-ability group

 

Součástí programu lektorského rozvoje je i možnost účastnit se jakéhokoli jazykového kurzu v naší jazykové škole Tutor nebo profesního kurzu v top vision, a to úplně zdarma (platí jen pro lektory s plným rozvrhem, lektoři s částečným rozvrhem mají nárok na 50% slevu na jakýkoli jazykový kurz).

 

HR podpora

Náš HR Specialist Vám bude plně k dispozici. Vždy Vám pomůže osobně nebo Vám poskytne užitečné kontakty. Nezáleží při tom, jestli si budete chtít otevřít bankovní účet nebo poradit v otázkách zdravotního či sociálního pojištění. Snažíme se, aby se lektoři mohli plně soustředit na učení.

 

Pracovní podmínky lektorů

Chceme, aby naši lektoři měli veškeré potřebné podmínky pro efektivní přípravu na hodiny. V naší centrále v centru Prahy se nachází lektorská místnost vybavená počítači, tiskárnami a kopírkami. Navíc disponujeme knihovnou s více než 3000 různých materiálů. Naše třídy jsou vždy vybaveny notebooky, projektory a tabulemi.

 

Vzhledem k tomu, že práce lektora je spojená i s cestováním, našim lektorům s plným rozvrhem proplácíme náklady s ním spojené (jízdné MHD).

 

Společenský život

Celý tým EDUA Group se vždy snaží novým lektorům poradit a pomoci i v základních věcech, které je třeba na začátku naší spolupráce vyřešit. Zároveň se snažíme pomocí různých společenských aktivit (quiz nights, party, pikniky apod.) budovat komunitu lektorů, která Vám usnadní práci a s mnohým Vám poradí.

 

Seznam hlavních benefitů, které v EDUA Group nabízíme